MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Asakhanya Jantjie | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
[2] | Zack Griesel | Grey Junior | No | - | |
[3] | Johan COETZEE | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
[4] | Adriaan Louis Fourie | Old Selbornian Club | No | - | |
- | Joubert Steyn | Charlo Primary | No | - | |
- | Xabiso Leve | Wembley Tennis Club | No | - | |
- | Likhanyile Yekani | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
- | Ayanda Mosalakae | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
- | Jacques Du Toit | Grey Junior School | No | - | |
- | Daniel Dold-Chapman | ZA | Grey High School | No | - |
- | Lutkin KEMP | ZA | Despatch | No | - |
- | Lathitha Peter | ZA | No | - | |
- | Okuhle Makabe | No | - | ||
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Brandon RIESEBERG | ZA | Engraved Tennis Academy | No | - |
- | Michael Opperman | ZA | Selborne College | No | - |
- | Charl Wepener | ZA | Burgersdorp Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-10-22 9:30am | A2 | WES - Court 1 |
Xabiso Leve
|
Likhanyile Yekani
|
1-6, 2-6 |
2022-10-22 9:30am | A3 | WES - Court 2 |
Adriaan Louis Fourie [4]
|
Lathitha Peter
|
6-0, 6-3 |
2022-10-22 9:30am | A4 | WES - Court 3 |
Joubert Steyn
|
Jacques Du Toit
|
0-6, 6-3, 10-3 |
N/A | A5 | WES - Court 4 |
Lutkin KEMP
|
Daniel Dold-Chapman
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-22 9:30am | A7 | WES - Court 5 |
Okuhle Makabe
|
Ayanda Mosalakae
|
6-3, 6-3 |
2022-10-22 12:30pm | A9 | WES - Court 2 |
Asakhanya Jantjie [1]
|
Likhanyile Yekani
|
6-3, 6-1 |
2022-10-22 12:30pm | A10 | WES - Court 3 |
Adriaan Louis Fourie [4]
|
Joubert Steyn
|
6-4, 6-4 |
2022-10-22 12:30pm | A11 | WES - Court 4 |
Lutkin KEMP
|
Johan COETZEE [3]
|
2-6, 1-6 |
2022-10-22 12:30pm | A12 | WES - Court 5 |
Okuhle Makabe
|
Zack Griesel [2]
|
1-6, 2-6 |
2022-10-23 9:15am | A13 | WES - Court 3 |
Asakhanya Jantjie [1]
|
Adriaan Louis Fourie [4]
|
7-6(7), 7-6(2) |
2022-10-23 9:15am | A14 | WES - Court 4 |
Johan COETZEE [3]
|
Zack Griesel [2]
|
6-2, 6-2 |
2022-10-23 1:00pm | A15 | WES - Court 5 |
Asakhanya Jantjie [1]
|
Johan COETZEE [3]
|
1-6, 1-6 |
2022-10-23 1:00pm | B1 | WES - Court 6 |
Adriaan Louis Fourie [4]
|
Zack Griesel [2]
|
4-6, 4-6 |
2022-10-23 10:30am | C1 | WES - Court 1 |
Likhanyile Yekani
|
Joubert Steyn
|
5-7, 2-6 |
2022-10-23 10:30am | C2 | WES - Court 2 |
Lutkin KEMP
|
Okuhle Makabe
|
6-0, 6-2 |
2022-10-23 2:15pm | C3 | WES - Court 1 |
Joubert Steyn
|
Lutkin KEMP
|
2-6, 0-6 |
2022-10-23 2:15pm | D1 | WES - Court 2 |
Likhanyile Yekani
|
Okuhle Makabe
|
5-7, 6-4, 11-13 |
2022-10-22 12:30pm | E2 | WES - Court 6 |
Lathitha Peter
|
Jacques Du Toit
|
6-7, 3-6 |
2022-10-23 10:30am | E5 | WES - Court 3 |
Xabiso Leve
|
Jacques Du Toit
|
2-6, 0-6 |
2022-10-23 2:15pm | E7 | WES - Court 3 |
Jacques Du Toit
|
Ayanda Mosalakae
|
6-7(10), 6-2, 5-10 |